contact-us

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  גמילה מסמים

  גמילה מסמים

  האם אפשר להיגמל מסמים?

  לעשן סמים, או לצרוך אותם בדרכים אחרות, זה משהו שרבים מאיתנו עושים. עם זאת, יש אנשים שעושים זאת בצורה רצינית יותר. אומנם אף אחד לא קם בבוקר ומחליט שמהיום הוא יהיה מכור לסמים, אך בפועל, זה קורה. זה אומנם מתחיל מניסיון כלשהו, אך זה ממשיך לעישון עם החבר'ה ואצל אחרים זה הופך להיות דרך חיים. אם זה נשמע לכם מוכר ואם היה לכם רגע אחד של מחשבה בהירה, בוודאי חשבתם על גמילה מסמים. יחד עם זאת, אם אתם עושים שימוש בסמים כבר הרבה יותר מידי זמן, אתם בוודאי תוהים: האם זה באמת אפשרי? האם נוכל להיגמל? ואיך באמת אפשר לעשות את זה בצורה שתחזיק מעמד?

  למה כדאי לקבל עזרה מקצועית?

  גמילה מסמים, כמו גמילה מאלכוהול או מחומרים אחרים, זה עניין מורכב. הסיבה לכך היא שלא מדובר רק על עניין פיזי, אלא גם על עניין נפשי. משמעות הדברים היא שאפילו אם תצליחו להיגמל פיזית, עלול מאוד להיות שתחזרו להשתמש אם לא תטפלו גם בצד הנפשי של הדברים. מה באמת מוביל אתכם להרס העצמי הזה? ולמה הסם חשוב יותר מכל דבר אחר? על איזה צורך הוא עונה? ואיזו תחושה, שלרגע נראית לכם מופלאה, הוא נותן לכם? כדי שתוכלו לענות על כל השאלות האלה, אתם צריכים לעצור ולהתבונן. גמילה מסמים זה לא תהליך קל, אך בפועל, אם תעשו זאת, אתם תהיו בדרך החוצה מההתמכרות. מה שכן, עבור רוב האנשים זה לא תהליך פשוט ולכן חשוב לקבל עזרה. זה לא משנה למה אתם מכורים או כמה זמן. מה שבטוח זה שאם תנסו להיגמל לבד, עלול להיות שלא תעמדו במשימה. לעומת זאת, להיות מוקפים באנשי מקצוע שיוכלו לעזור לכם, זה כבר משהו אחר לגמרי.

  איזה מכון גמילה יוכל להתאים לכם?

  בין אם אתם צריכים לעבור היום גמילה מסמים ובין אם אתם נגמלים מאלכוהול, יש לבדוק במי אתם בוחרים. לא חסרים מכוני גמילה שאליהם תוכלו לפנות. עם זאת, לא בכל המקומות עובדים אנשי המקצוע הכי טובים שיש ולא בכל מקום אנשי המקצוע יבינו מה דרוש לכם. אתם חייבים להיות עטופים ואתם צריכים לקבל עזרה שתהיה נכונה לכם. לכן על המקצועיות ועל הניסיון אי אפשר להתפשר. זו בדיוק הסיבה שבגללה, אם אתם רוצים להיגמל ולצאת לחיים חדשים, כדאי שתפנו אל מקום כמו מכון הרמוניה. מחכים לכם כאן אנשי מקצוע שיודעים את העבודה והם יעשו הכול כדי לעזור לכם מכל הלב.

  לקריאה נוספת: https://hacheret.com/treatment/גמילה-מסמים/

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

   למאמרים נוספים

   post-image
   הפרעת קשב וריכוז והתמכרות

   הפרעת קשב וריכוז והתמכרות הפרעת קשב וריכוז והתמכרות הן שתי הפרעות נפוצות ומורכבות שנמצא כי קיים...

   המשך קריאה
   post-image
   גישות לטיפול בהתמכרות לסמים - השוואה בין מרכזי גמילה פתוחים וסגורים

   מבוא התמכרות לסמים מהווה אתגר חברתי ובריאותי מורכב, הדורש התערבות טיפולית מקצועית ורב-מערכתית. קיימות שיטות טיפול...

   המשך קריאה
   post-image
   מרכז גמילה פתוח מול מרכז גמילה סגור

   מרכזי גמילה מסמים ואלכוהול מהווים מקום מפלט ותמיכה לאנשים המתמודדים עם התמכרויות. קיימים שני סוגים...

   המשך קריאה

   גמילה מסמים ואלכוהול

   מכורים לסמים או אלכוהול? יש מה לעשות בנידון

   אף אחד מאיתנו לא באמת ציפה לראות את עצמו כאדם מכור. איש לא מקבל החלטה יום בהיר אחד להיות מכור לסמים, לאלכוהול או לשלל חומרים מסוכנים אחרים. יחד עם זאת, זה קורה לרבים מאתנו.

   לכן, אם גם אתם שמתם לב שאתם לא מעבירים אפילו יום אחד בלי לצרוך אלכוהול או סמים, הגיע הזמן שתטפלו בעצמכם. לכל מכור יש גם כמה רגעים של שפיות באמצע וכמה רגעים שבהם הוא פחות תחת השפעת החומר. באותם הרגעים זה ברור: גמילה מסמים ואלכוהול, ובמיוחד אם היא תהיה בצורה מסודרת, זה הפתרון הנכון.

   למה כדאי לעשות את המאמץ ולהיגמל?

   אתם נמצאים בנקודה שבה אתם חושבים על גמילה מסמים ואלכוהול? ברור לכם שזו הולכת להיות דרך ארוכה ולא פשוטה, כך שלא לגמרי ברור לכם שאתם מעוניינים בכך? אתם לא לבד. יחד עם זאת, מגיעה נקודה בחייו של אדם שבו הוא חייב לקבל החלטה. האם החיים חשובים לכם יותר מהכול? והאם אתם רוצים להחזיר אליכם את השליטה? חשוב שתבינו: להמשיך ולצרוך את אותם חומרים מסוכנים זה, במובן מסוים, להרים ידיים. זה לראות את עצמכם בתור קורבן וזה לא לקחת את האחריות לידיים שלכם. אם תעצרו לרגע, אתם תוכלו להיזכר ולהבין שהחיים שלכם יכולים להיראות אחרת לגמרי. אתם יכולים לחזור להיות פעילים, לעבוד, למצוא אהבה ולהקים משפחה.

   מה צריך כדי להצליח להיגמל?

   בתוך כל הסמים ואלכוהול שאתם צורכים יש בכל זאת קול אחד, קטן וחלק, שמדבר על גמילה? משהו שנמצא בתוך הראש והלב ומבקש לצאת לחופשי? אם כך, אתם מוכנים לצאת לדרך! מה שכן, חשוב מאוד להבין שכאשר מדברים על גמילה מסמים ולאלכוהול מדברים על עניין מורכב. זה לא עניין של מה בכך, כי אם זה היה פשוט, הרי הייתם עושים את זה לבד כבר מזמן. לכן חשוב להבין שאחד מהדברים המשמעותיים ביותר זה לבחור את המסגרת הנכונה לכם. את אותו מקום שבו תקבלו את התמיכה שאתם זקוקים לה.

   איך לבחור מכון גמילה?

   האמת היא, שאם אתם מתלבטים כיצד תוכלו למקסם את הסיכוי שלכם להיגמל, חשוב שתבינו: מכון גמילה זו הדרך הנכונה. זה לא נעים, זה לא פשוט וזו דרך ארוכה. יחד עם זאת, אם תעשו זאת עוד היום, כבר בקרוב תוכלו לחזור לחיים פעילים. מחפשים מקום טוב לגמילה? פנו אל מכון הרמוניה ותנו למומחים לעזור לכם וללוות אתכם אל החופש.