contact-us

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  שירותים

  לקבלת ייעוץ ללא עלות עם הצוות המקצועי השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   גישות טיפול בהתמכרויות

   נשים עם התמכרות משתמשים בחומרים או בהתנהגויות מזיקות שונות עד כדי כך שההתמכרות משפיעה על יכולתם לתפקד בחיי היומיום. ייתכן שיש להם הפרעות חשיבה והתנהגויות עקב שינויים במבנה ובתפקוד המוח, במצב שמצריך גישה מקצועית של טיפול בהתמכרויות.

   וזה לא הכול. כשאדם שסובל מהתמכרות מפתח עם הזמן סובלנות להתמכרות, הוא עשוי להזדקק למינונים גדולים יותר של חומר ההתמכרות כדי להרגיש את אותה השפעה.

   התמכרות היא כמו מחלות אחרות שמשבשות את התפקוד האופייני והבריא, והיא מובילה להשפעות מזיקות קשות שעלולות להוביל למוות. יחד עם זאת, כמו במחלות, אנשים יכולים למנוע את החמרת המצב באמצעות טיפול בהתמכרויות.

   הצעד הראשון של טיפול בהתמכרות

   הצעד הראשון לקראת החלמה הוא הכרה בכך ששימוש בחומרים הפך לבעיה בחייו של האדם אשר משבשת את איכות חייו, ופנייה לקבלת טיפול בהתמכרות. הפגיעה עלולה להשפיע על הלימודים, העבודה, החיים החברתיים, העיסוק בתחביבים או תחומי תפקוד חשובים אחרים. ברגע שאדם מזהה את ההשפעה השלילית של חומר על חייו, מגוון רחב של אפשרויות טיפול זמינות.

   אדם הסובל מהפרעת התמכרות דורש גישה לטיפול. עבור רוב האנשים, הטיפול עשוי להימשך עד סוף חייהם. הם יצטרכו להימנע מהחומר במשך כל החיים, וזה יכול להיות קשה. תוכניות הטיפול בהפרעות התמכרות ישתנו לעיתים קרובות כדי לענות על צרכי המטופל.

   מגוון אפשרויות טיפול

   אפשרויות טיפול בהתמכרות תלויות במספר גורמים, לרבות סוג הפרעת ההתמכרות, משך ההתמכרות, חומרת השימוש וההשפעות על המכור, על חייו ועל סביבתו. רופא יטפל או יפנה לטיפול בכל סיבוכים פיזיים שהתפתחו, כגון מחלת כבד אצל אדם עם הפרעת שימוש באלכוהול או בעיות נשימה אצל אנשים עם התמכרות לסמים.

   קיימות מספר אפשרויות טיפול בהתמכרות, ורוב האנשים החווים התמכרות יקבלו שילוב של גישות. אף אחד מהטיפולים בהפרעות התמכרות לא עובד עבור כל אדם. התערבויות נפוצות עשויות לכלול שילוב של תוכניות אשפוז ותוכניות חוץ, ייעוץ פסיכולוגי, קבוצות תמיכה וטיפולים תרופתיים.

   כמה מילים לסיום

   הפרעות הקשורות לחומרים הן מחלות כרוניות ומורכבות הדורשות טיפול בהתמכרות בגישה ממושכת ואינטנסיבית. סוג החומר המעורב וחומרת ההתמכרות יכתיבו את מהלך הטיפול, והמומחים המקצועיים במכון הרמוניה ייעוץ והדרכה, שיש להם ותק של שנים רבות בתחום, מתאימים תוכניות גמילה שכוללות ניקוי רעלים, תוך שימוש בגישות טיפול מתקדמות להפחתת תסמיני הגמילה בזמן שחומר יוצא מהמערכת.

   המטפלים שלנו מספקים גם שירותי טיפול פסיכולוגי וייעוץ התנהגותי כחלק מתוכנית הגמילה, במטרה לתמוך בביטול תכונות התנהגותיות מזיקות והימנעות מנסיבות שקשורות להתמכרות.

   תלות משולבת

   מישהו שיש לו מערכת יחסים עם אדם עם התמכרות עלול למצוא את עצמו באינטראקציה איתו באופן המכונה תלות משולבת. המומחים במרכז טיפול בהתמכרויות מסבירים שהתמכרות משולבת היא דפוס של אינטראקציות שבהן מישהו מנסה לעזור לאדם לנהל את התמודדויותיו עם התמכרות, אך בכך הם גם מאפשרים לאדם להמשיך להשתמש.

   כמה מילים לסיום

   אפשר לעזור למישהו עם התמכרות להחלים על ידי הפנייתו לקבלת טיפול בהתמכרויות והשתתפות בקבוצות תמיכה או תוכניות החלמה. למכון הרמוניה ייעוץ והדרכה יש ותק של שנים רבות בטיפולים בהתמכרויות והתנהגויות מזיקות שונות, והצוות המקצועי שלנו מספק תמיכה מקצועית מקיפה עד להתאוששות מההתמכרות.

   שאלות נפוצות

   הפרעות התמכרות הן קבוצה של הפרעות שעלולות לגרום לנזק פיזי ונפשי חמור. לכן חשוב להקפיד על קבלת טיפול בהתמכרות לשבירת מעגל ההתמכרות. מכון הרמוניה ייעוץ והדרכה, מספק שירותי טיפול בהתמכרויות והתנהגויות מזיקות שונות, עד להשגת התמודדות מלאה עם ההפרעה.

   טיפול בהתמכרויות זמין לאנשים שסובלים מהתמכרויות, במסגרת התוכניות המוצעות על ידי הצוותים המקצועיים של מכון הרמוניה ייעוץ והדרכה לטיפול בהתמכרויות והתנהגויות מזיקות, למניעת החמרת הנזקים והמצוקה הרגשית והפיזית הנגרמים לסובלים מהתמכרויות ולסביבתם הקרובה.

   המצב של כל אחד שונה, וייתכן שהאדם הסובל מההתמכרות לא ביקש טיפול בהתמכרויות או שהוא מסרב לטיפול ולעזרה, וחשוב להבין שהעזרה יכולה להינתן ותוכנית הגמילה יכולה להצליח אך ורק כשהאדם שסובל מהתמכרות מבין את ההשלכות החמורות על חייו ועל חיי הסובבים אותו, ומוכן לקבל את העזרה המקצועית הנדרשת.

   זמני ההחלמה עד להשלמת תהליך הגמילה משתנים בהתאם לנסיבות האישיות, אשר עשויות לכלול מספר אסטרטגיות טיפול בהתמכרויות, כגון טיפולים פסיכולוגיים והתנהגותיים, תוכניות ייעוץ או השתתפות בקבוצות תמיכה.