contact-us

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  גמילה מקנאביס

  גמילה מקנאביס

  התעתוע שבהתמכרות לקנאביס

  משתמשי הקנאביס נוטים לחשוב שמכיוון ומדובר בצמח טבעי, הסכנה להתמכרות היא פחותה.
  בשנים האחרונות, תופעת השימוש בקנאביס מתרחבת. ניתן לפגוש בריח הקנאביס בבתי קפה, במסעדות ובמקומות בילוי ציבוריים נוספים. במקביל מרכזי הגמילה והמחלקות הפסיכיאטריות קולטות מספר רב של מכורים לקנאביס, הסובלים מתופעות לוואי חמורות של: פסיכוזה, פרנויה, חרדות, דיכאון, אי מימוש ותקיעות.

  גמילה מקנאביס

  המורכבות שבגמילה מקנאביס טמונה בתעתוע שסם זה מספק, בנוסף למצב הפסיאיבי שמשתמשי הקנאביס שוקעים בו. 

  סממנים נפוצים להתמכרות לקנאביס נוגעים ב:

  • היעדרות מהתחייבויות בחיים האישיים, המשפחתיים ובעבודה.
  • אובדן משמעות ועניין בפעולות שונות.
  • שקרים, סודות והסתרות.
  • המשך שימוש בסמים למרות חוויות והשלכות קשות שנגרמו עקב השימוש.
  • תסמינים נפשיים כגון: בעיות ריכוז, ירידה במוטיבציה, שיפוט לקוי, חוסר החלטיות, שינויים דרמתיים במצב הרוח, פרנויות ופגיעה בזיכרון.
  • תסמינים חברתיים: התחברות לחברה מעשנת קנאביס וצמצום הקשרים עם אנשים שאינם משתמים בקנאביס.
  • הסתגרות והתבודדות.

  במכון הרמוניה אנחנו רואים את השימוש בחומרים ככלי לריפוי עצמי שלרגעים מסוימים נותן הפוגה מהקושי אך במקביל מחריף את הבעיה הראשונית ואף מעצים אותה. באמצעות תהליך שמתחיל בהימנעות מחומרים והתנהגויות מזיקות, אנו חושפים את הבעיה הראשונית, את תהומות הלב שלא קיבלו מענה, ומתמקדים בהם. בהדרגה התשוקה לחומרים או התנהגויות הופכת שולית, ואת מקומה תופסת מוטיבציה לחיים אחרים, מלאי יצירה, מימוש ומשמעות.

  דרכי הטיפול שאנו מציעים

  תוך התמקדות בגמילה מקנאביס מורכבות ממגוון מענים ומותאמת לכל מטופל בהתאם למצב תפקודו וחומרת מצבו:

  אנו ממליצים לאחר שלב הגמילה הפיזית על תהליך טיפול פרטני\קבוצתי ו\או מרכז יום לטיפול בהתמכרויות בהתאם לצרכי המטופל ותפקודו. הצלחת גמילה ממריחואנה תלויה באופן בו נעניק טיפול מותאם לצרכי המטופל ולמצבו הנפשי.

   

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

   לשירותים נוספים

   גמילה ממריחואנה

   גמילה מריחואנה עשויה להיות קשה בשל הלחצים החברתיים להשתמש בחומר, והקבלה החברתית הגוברת של מריחואנה, שתורמת למצב בו מכורים אינם מעוניינים להיגמל. אנשים רבים עם התמכרות אינם מרגישים שיש להם בעיה, ויתכן שגם הסובבים אותם לא יראו בכך בעיה; זה לא אומר שאותם אנשים לא יפיקו תועלת עצומה מהטיפול בהתמכרות למריחואנה הזמין במכון הרמוניה ייעוץ והדרכה לטיפול בהתמכרויות והתנהגויות מזיקות.

   חשיבות גמילה ממריחואנה

   ישנם אנשים רבים המשתמשים במריחואנה על בסיס יומיומי ויש להם את כל הסימפטומים המסורתיים של התמכרות. אלו הם אנשים שאינם יכולים לשלוט בשימוש שלהם ללא קשר להשלכות. אנשים שעוברים תהליך גמילה ממריחואנה הם בעיקר אנשים שהשתמשו באופן כרוני במריחואנה על בסיס יומיומי.

   אנשים רבים המפתחים הרגל מריחואנה מסוגלים להיגמל מבלי להיכנס למרכז טיפולים בקנה מידה מלא. יחד עם זאת, עבור אלה שנמצאים בסביבה שמקשה על הפסקת השימוש במריחואנה, מרכז טיפול באשפוז מסייע בניתוק טריגרים יומיומיים או קרבה לפיתויי ההתמכרות.

   הפסקת השימוש במריחואנה

   למרות שמריחואנה עשויה להיות לא ממכרת פיזית באותו אופן כמו סמים אחרים כמו הרואין או אלכוהול, ההתמכרות הפסיכולוגית יכולה להיות חזקה. הפרעות התנהגות, כמו התמכרויות להימורים, הן דוגמאות מצוינות לכוחן של תלות נפשית, לכן, כדי להפסיק את השימוש, יש לפנות לתוכנית מקצועית של גמילה ממריחואנה.

   יותר אנשים מאי פעם מחזיקים היום בדעה שמריחואנה היא נסבלת או מקובלת. תפיסה שגויה זו תורמת כנראה לאמונה שמריחואנה אינה ממכרת. למרות שאנשים המכורים למריחואנה אינם מפגינים תסמינים גופניים ועשויים לתפקד ברמה גבוהה יותר ממישהו שמכור להרואין או מת', זה לא אומר שאין להם תלות.

   תהליך גמילה ממריחואנה מחייב תמיכה מקצועית

   אנשים שניסו להפסיק בעצמם פעמים רבות להשתמש במריחואנה, אך לא הצליחו לעשות זאת לבד, צריכים לפנות לקבלת ליווי ותמיכה של גמילה ממריחואנה, שזמין על ידי המומחים בתחום.

   למכון הרמוניה ייעוץ והדרכה יש ותק של שנים רבות בליווי מכורים למריחואנה ולהתמכרויות אחרות, עד להשגת התאוששות מלאה. אז אם לא הצלחתם להיגמל לבד, צרו קשר עם נותני הטיפול המקצועיים שלנו עוד היום.

   שאלה של בחירה

   לרוב האנשים יש אפשרויות בחירה בהתנהגויות שגורמות להם להרגיש טוב. אנשים שיש להם פחות אפשרויות בחירה, שאולי אין להם מערך עשיר של אינטראקציות חברתיות בגלל שחיי המשפחה שלהם קשים או בגלל שיש להם בעיות רגשיות שמונעות מהם ליצור חברויות קרובות, נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח התמכרות לקנאביס.

   בריאות הנפש היא גורם סיכון עצום להתמכרות

   מצבים נפשיים, שיש להם סיבות גנטיות וסביבתיות כאחד, ממלאים חשיבות רבה בסיכוי של אדם לפתח התמכרות. לסמים יש השפעה חזקה בהתחלה, על אנשים חולי נפש. במצבי חרדות, סמים עוזרים להקלת החרדה, אבל אז הסובלנות מתחילה לרדת וכך מתפתחת התמכרות לקנאביס.

   מעגל ההתמכרות

   התמכרות לקנאביס עשויה להימשך חודשים ואף שנים, למרות שייתכן שמשתמש לא יבין מיד שהוא עבר את הגבול בין שימוש קל להתמכרות עד שההתמכרות תתחיל להשפיע באופן שלילי חמור על חייו ועל חיי בני משפחתו וסביבתו הקרובה.

   אנשי הצוות המקצועי במכון הרמוניה ייעוץ והדרכה, שיש להם ותק של שנים רבות בליווי אנשים שסובלים מהתמכרויות והתנהגויות מזיקות, עד להתאוששות מלאה, מסבירים שחלק מהתהליך של גמילה מקנאביס עבור אנשים מסוימים הוא רציונליזציה של המשך השימוש למרות שיש לו השלכות שליליות, ובנקודה בה ההתמכרות מובילה להרס ולנזקים חמורים, המכורים מבקשים את הטיפול המקצועי.

   גמילה מקנאביס

   מעשנים קנאביס? הגיע הזמן להיגמל

   רבים מאיתנו עישנו קנאביס לאורך החיים. למעשה, יש תקופות שבהן הסם הזה נראה מקובל ביותר בעיני החברה. יחד עם זאת, כמו כל דבר אחר, כאשר המחשבה על הסם היא המחשבה הראשונה שלכם בבוקר, יכול להיות שיש בעיה. אתם מוצאים את עצמכם משקיעים ברכישת הסם את כל הכסף שיש לכם? הסם מפריע לכם לתפקד בחיי היומיום? או שאולי אתם לא מדמיינים את עצמכם מבצעים פעולות שונות בלעדיו? אם כך, הגיע הזמן שתעברו גמילה מקנאביס. זה לא משנה איך התחלתם לעשן או עם מי. מה שבטוח זה שהדברים יצאו מכלל שליטה. לכן, אם החיים שלכם חשובים לכם ואם אתם רוצים שהשליטה על העניינים תחזור לידיים שלכם, אל תדחו את תהליך הגמילה.

   טיפול בהתמכרות לקנאביס

   אנחנו פה בשביל להושיט לכם יד

   צריכה של קנאביס וסמים קלים, היא לא תופעה חדשה, אנחנו רואים עליה בצריכה הביתית, למרות שעל פניו, מדובר על פעולה המנוגדת לחוק הישראלי. האמת היא כי לא כל מקרה דורש התערבות של אנשי מקצוע, צריכה מבוקרת של קנאביס בכל כמה זמן, היא לא בעיה. אבל, טיפול בהתמכרות לקנאביס את זה נעשה כאשר ברור, כי המכור לא יכול להתמודד עם דחיית הסיפוק ואי השימוש בחומר. למה מפתחים התמכרות ומה אפשר לעשות? על כל זה נענה כעת. מכון 'הרמוניה' מלווה תהליכים של החלמה כבר שנים ארוכות ואנחנו פה גם עבורכם.

   לא תמיד התהליך מתחיל אצל המכור

   הרבה פעמים, בזמן ההתמכרות, למטופל קשה להודות כי הוא מכור ושאכן, הוא זקוק לגמילה מוויד. הדרך היחידה למנוע את ההדרדרות, היא בעצם, באמצעות סיוע חיצוני. לפעמים זה יכול להיות חבר טוב, אבא, אח, אמא וכל מי שנמצאים שם בסביבה, כדי להתריע על כך שמשהו לא כשורה. טיפול בהתמכרות לקנאביס לא כוללת רק את המטופל עצמו. אנחנו למעשה מאמינים בכך שכל בני המעגל הקרוב צריכים להיות שותפים לתהליך. לא רק משום שכך נמנע מהמטופל לצרוך עוד פעם את החומר הממכר, אלא משום שרק מתוך הבנה והיכרות עם התחום, נוכל ליצור סביבה עוטפת ומכילה, בשביל לאפשר ריפוי אמיתי.

   הכל תלוי בכם

   אנחנו רק יכולים להגיד כי אנחנו מזמינים אתכם להיעזר בנו, בעובדים של מכון 'הרמוניה' עבור טיפול בהתמכרות לקנאביס. חוץ מהגמילה מהוויד , אין לנו מה לעשות. אתם אלו שצריכים לקבל את ההחלטה האמיצה ולצאת למסע הזה. אנחנו פה, למענכם.

   שאלות ותשובות

   הפרעת התמכרות לקנאביס מתרחשת כשהמכור אינו יכול להפסיק להשתמש בסם גם כאשר הוא מפריע לפעילות היומיומית שלו. מכון הרמוניה ייעוץ והדרכה, מרכז טיפולים בהתמכרויות ובהתנהגויות מזיקות, מלווה מכורים עד להשגת התאוששות מלאה, עם תמיכה וליווי מקיפים של מיטב אנשי המקצוע בתחום.

   גנים הם מנבא חזק אחד לפיתוח התמכרות לקנאביס. בבחינת הקריטריונים להתמכרות, נמצא שהיא קשורה להפרעות התמכרות שעוברות במשפחה על ידי הורים או אחים. ההתמכרות נקשרת היטב גם לבעיות בכישורי אחריות.

   לעומת אנשים שמתפקדים בעבודה ומנהלים חיי משפחה בריאים, לאנשים מכורים יש בעיות של אחריות. אנשים בריאים מנהלים קשרים חברתיים יציבים ובריאים, ושיעורי ההתמכרות בקבוצות אלו יורדים באופן דרמטי בהשוואה לאנשים שאינם מחוברים לעבודות, משפחות, ורשתות חברתיות מתפקדות. למי שלא מתמכר יש גם יותר אפשרויות.

   בניגוד למה שאנשים חושבים, גמילה מקנאביס זה לא עניין כל כך פשוט. אומנם זה נכון שמבחינת האפקט הפיזי במקרה של קנאביס המצב לא חמור כמו במקרה של סמים קשים יותר, אך הקושי קיים. גמילה ברוב המקרים מחולקת לשני רבדים שונים: הרובד הפיזי והרובד הנפשי. כאמור, אם תרצו להיגמל מקנאביס מבחינה פיזית זה כנראה לא יהיה לכם מאוד קשה. לעומת זאת, הצד הרגשי של הדברים זה כבר סיפור אחר לגמרי. יש משהו שהוביל אתכם לעשות שימוש יומיומי בסם ויש משהו שגורם לכך שאתם מרגישים לא שווים בלעדיו. אם נצליח לפצח את העניין הזה, נוכל להיגמל. לצורך כך אתם צריכים הרבה אומץ, כי להתבונן פנימה זה לא דבר פשוט. מצד שני, אם תעשו זאת, אתם תראו כיצד השליטה תחזור לידיים שלכם. תוכלו לקבל כל החלטה לגבי החיים שלכם ואין ספק שזה שווה את המאמץ. לעשות תהליך כזה לבד זה לא פשוט, כך שאם אתם רוצים להצליח, בהחלט כדאי לקבל עזרה.

   עד היום הייתם בטוחים שניתן לפנות אל מכון גמילה רק אם צריך להיגמל מסמים קשים או מאלכוהול? כדאי שתדעו שזה לא כך. הרבה מאוד אנשים שרצו לעובר תהליך של גמילה מקנאביס פנו בעבר אל מכוני הגמילה שונים הפרוסים בארץ. לכן אתם יכולים להיות בטוחים שאם גם אתם תפנו אל מכון כזה, לא תצטערו על כך. במכון גמילה מקצועי מחכים לגם מומחים שיוכלו לעזור לכם, אחת ולתמיד, להיגמל, אז איפה כאן הדילמה? פנו אל מכון הרמוניה עוד היום ותוכלו גם אתם לצאת לדרך חדשה בחיים.

   ההגדרה המקצועית של התמכרות היא מקרה בו יש תלות כמעט מוחלטת של המכור בחומר אליו הוא התמכר. אגב, טיפול בהתמכרות לקנאביס זה רק משהו אחד שאנחנו עושים, אבל האמת היא כי אם נביט סביבנו, לא נתקשה למצוא מכורים לכל מיני דברים וחומרים. למשל, התמכרות להימורים, אלכוהול, מין, תרופות נרקוטיות, כל המקרים הללו הם בעצם אותו הדבר. הקושי של המטופל להתמודד עם המציאות ,אלא על ידי שימוש כפייתי באובייקט המצליח לשכך, במידה כזו או אחרת את החרדה. כאשר הצריכה הופכת לתדירה, אם יש ירידה באיכות החיים, בכל מישור. בין אם בהתנהלות בחיים האישיים, ההתנהלות במקום העבודה או אם יש ירידה בהכנסות בגלל צריכה מופרזת של החומר במחיר גבוה, אז הגיע הזמן להתערב ולהבין מה אפשר לעשות אחרת.