contact-us

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  סטודיו לטיפול יום

  סטודיו לטיפול יום

  מסגרת יומית פרטית ואקסקלוסיבית

  מרכז היום נוסד במטרה להוות מסגרת יומית לטיפול בהתמכרויות, משברי חיים, טראומות, הפרעות אכילה וחוסר איזון נפשי.

  למי מתאים הטיפול במסגרת סטודיו הרמוניה?

  התוכנית מתאימה לאנשים שנקלעו למשברי חיים, התמכרויות לסמים, אלכוהול, הימורים, נפגעי טראומות, הפרעות אכילה וחוסר איזון נפשי, המעוניינים לחזור לדרך חיים בריאה ומלאה.

  למה לצפות?

  מרכז-יום הינו מסגרת יומית נועדה להעניק מסגרת תומכת ויציבה, במהלך התקופה שלאחר הגמילה הפיזית, או בהתאוששות ובשיקום החיים לאחר התמודדות עם אתגרים שונים, חוסר איזון נפשי וטראומות מציפות הגורמות לרגרסיה תפקודית.

  הטיפול במרכז יום בנוי על טיפול במהלך כל ימות השבוע (א'-ה') ומתבסס בעיקר על קבוצות טיפוליות מגוונות. המטרה המרכזית במרכז הינה לסייע בשיקום בתקופה שלאחר הגמילה הפיזית, או בהתאוששות ובשיקום החיים לאחר התמודדות עם אתגרים שונים, חוסר איזון נפשי וטראומות.

  מרכז יום הרמוניה לטיפול בהתמכרויות ומשברי חיים משלב שיטות טיפולית קלאסיות ואלטרנטיביות לרבות פסיכודרמה, קבוצות רגש, קבוצות טיפוליות, קבוצות שיקוף, סדנאות 12 הצעדים, קבוצת כישורי חיים ומיומנויות חברתיות נורמטיביות, טיפולי גוף-נפש, טיפולים פרטניים, זוגיים ומשפחתיים.

   

  תפיסת העולם שלנו

  "אנחנו כאן כי אין כל דרך לברוח מעצמנו,

  אנחנו בורחים מעצמנו.

  עד שנפגוש במבטם ובליבם של אחרים,

  עד שסודותינו יחשפו לא נרגיש בטחון.

  עד שנפסיק לפחד מעצמנו לא נוכל להכיר אחרים.

  איפה נמצא מראה שכזאת שתשקף את עצמנו כפי שאנו.

  כאן נשתקף כבני אדם, שותפים שווים בחברה ככולם.

  כאן נעזוב את הבדידות והמוות, כאן תצמח בתוכנו דרך חיים".

  (הפילוסופיה של הקהילה)

  מרכז היום נועד לספק למטופלים תרגול ולמידה של דרישות החיים בתנאים המקובלים, התנהלות בחברת אנשים, החלת כללים וחוקים, סיוע בדרכי תקשורת חיוביות, שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות; כל זאת בסביבה מכילה, מגינה ותומכת הרואה בקשיים וטעויות מנוף ללמידה והתפתחות.

  הטיפולים מכוונים להכרה והכלה של כל רבדי הנפש והמורכבויות שבהם. הטיפול והתהליך במרכז הרמוניה מקנה כלים הכרתיים שבעזרתם המטופלים מגבשים את מערכת ההבנה העצמית שלהם.

  הפילוסופיה והרציונל העומד מאחורי הטיפול במרכז היום, נעוצים ברעיון שהחברים במרכז יום מגיעים לפעילות בבוקר, ובסיומה חוזרים לביתם ולסביבה הטבעית וממשיכים להתמודד באופן שוטף ורציף עם חיי היום יום והאתגרים השלובים בהם, ללא שימוש בחומרים והתנהגויות שונות.
  באופן טיפול זה, בניית הבסיס הוא עמוק ואיתן, ההתמודדות היא יומיומית, כך שהמטופל זוכה להביא לטיפול את בעיות החיים עצמם.

  במרכז היום אנו מאמינים בכוחה של קבוצה ככוח מניע שיכול לחולל שינויים מופלאים אצל הפרט. דרך הטיפול הקבוצתי אנו למדים כי אין לנו שליטה על המציאות החיצונית, ומעולם לא הייתה לנו. אין לנו רשות ואין לנו יכולת לתקן אחרים, אך יש לנו חובה ויכולת לתקן את עצמנו.

  תוכנית "12 הצעדים", המשקפת באופן רב את התפיסה הטיפולית שלנו, מדמה את המציאות שבה כל המתרחש הוא שיקוף של המציאות המאפשר לנו ללמוד ולהבין את שעלינו לתקן. במקרים רבים שיח רציונאלי אינו מספק ואינו מביא תועלת. ההבנה מושגת באמצעות התנסות חווייתית. עם הזמן, ככל שהטיפול מעמיק, תחושת חוסר הישע פוחתת בהדרגה ובמקומה צומחת הבנה שאין דבר שאינו הפיך ברוחנו, את הכל אפשר לתקן.

  עולמו של המכור הוא בדרך כלל עולם מפוצל, עולם של טוב מוחלט או רע מוחלט. הטיפול במרכז היום מסייע בקבלה עצמית אינטגרטיבית מעבר לטוב ורע. התהליך אינו חף מכאב וקשיים, ולכן המטופל נתמך במסגרת המרכז ע"י קבוצת תמיכה המסייעת לו לצלוח את התקופה הקשה ואת התמודדות עם רגשות מציפים.

  מטרות התהליך – לחזור לחיים מלאים ומתפקדים

  המטרות בדרך כלל משתנות בהתאם למצב המטופל וצרכיו. עם זאת ישנן מספר מטרות עיקריות שאנו שמים עליהן דגש במסגרת המרכז:

  • למידת מיומנות לשמירה על חיים ללא סמים, אלכוהול או הימורים – חידוד כישורי חיים בסיסיים שנפגעו.
  • למידת אסטרטגיות אפקטיביות להתמודדות במצבים שונים במעגלי החיים, ניהול רגשות וניהול מערכות יחסים בריאות.
  • רכישת כלים המאפשרים לדחות סיפוקים, כיבוד כללים, לקיחת יוזמה ואחריות, משמעת עצמית, קבלת סמכות והצבת גבולות.
  • סיוע בהשתלבות בחברה, בתפקוד בחיי המשפחה, במסגרת תעסוקה ובניהול שעות הפנאי.

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

   לשירותים נוספים

   היתרונות של מרכזים אמבולטוריים לטיפול בהתמכרויות: העצמת החלמה ובנייה מחדש של חיים

   התמכרות היא נושא מאתגר ומורכב המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. מתוך הכרה בצורך באפשרויות טיפול חדשניות ונגישות, מרכזים אמבולטוריים לטיפול בהתמכרויות התגלו כמשאב רב ערך במאבק נגד שימוש בסמים. מרכזים אלה מציעים מגוון הטבות המעצימות אנשים במסעם להחלמה. במאמר זה נחקור את היתרונות של מרכזים אמבולטוריים לטיפול בהתמכרויות וכיצד הם משנים את נוף הגמילה מהתמכרויות.

   1. גמישות ונוחות:

   אחד היתרונות העיקריים של מרכזים אמבולטוריים לטיפול בהתמכרויות הוא הגמישות והנוחות שהם מספקים. בניגוד לתוכניות טיפול פנימייתיות הדורשות מאנשים להישאר באתר לתקופה ממושכת, מרכזים אמבולטוריים מציעים שירותי אשפוז, המאפשרים למטופלים לשמור על שגרת יומם ועל אחריותם. גמישות זו מועילה במיוחד לאנשים עם מחויבויות עבודה, משפחה או חינוך, ומאפשרת להם לפנות לטיפול תוך המשך מילוי התחייבויותיהם.

   1. תוכניות טיפול מותאמות אישית:

   מרכזי טיפול אמבולטוריים בהתמכרויות נותנים עדיפות לטיפול מותאם אישית. לאחר ההערכה, תוכנית טיפול מקיפה מותאמת לצרכים הספציפיים של כל אדם, ומבטיחה כי הנסיבות והאתגרים הייחודיים שלו מטופלים ביעילות. גישה מותאמת אישית זו לוקחת בחשבון גורמים כגון סוג וחומרת ההתמכרות, מצבים נפשיים ומטרות אישיות, ובכך ממקסמת את סיכויי ההחלמה המוצלחת.

   1. גישה למגוון רחב של שירותים:

   מרכזים אמבולטוריים לטיפול בהתמכרויות מציעים מערך מקיף של שירותים תחת קורת גג אחת. אלה עשויים לכלול ייעוץ פרטני, טיפול קבוצתי, טיפול משפחתי, הערכות פסיכיאטריות, ניהול תרופות, תכנון מניעת הישנות וסדנאות חינוכיות. על ידי מתן גישה הוליסטית להחלמה, מרכזים אלה מעצימים אנשים לטפל בסיבות הבסיסיות להתמכרות שלהם ולפתח את הכישורים הדרושים כדי לשמור על פיכחון לטווח ארוך.

   1. רצף הטיפול והתמיכה:

   יתרון משמעותי נוסף של מרכזי טיפול אמבולטוריים בהתמכרויות הוא רצף הטיפול והתמיכה שהם מספקים. אנשים מקבלים טיפול ותמיכה שוטפים גם לאחר השלמת השלב הראשוני של התוכנית. רצף טיפולי זה כולל בדיקות סדירות, פגישות מעקב וגישה לקבוצות תמיכה, כדי להבטיח שלאנשים יש את המשאבים הדרושים להם כדי לנווט באתגרי ההחלמה המוקדמת ומעבר לה.

   1. תמיכה בקהילה ובעמיתים:

   מרכזים אמבולטוריים לטיפול בהתמכרויות מטפחים תחושה של קהילה ותמיכת עמיתים, אשר יכולה להיות רבת ערך במהלך תהליך ההחלמה. מפגשים טיפוליים קבוצתיים וקבוצות תמיכה מאפשרים לאנשים להתחבר לאחרים שחוו התמודדויות דומות, לשתף את סיפוריהם ולקבל תובנות ועידוד. תחושת שייכות והבנה זו מסייעת להפחית את תחושת הבידוד, מגבירה את המוטיבציה ומקדמת החלמה ארוכת טווח.

   מרכז גמילה אמבולטורי משמש תפקיד מרכזי בתמיכה ושיקום של אנשים הסובלים מתלות שונות. המרכזים האמבולטוריים מציעים שירותים רחבים ומותאמים אישית למטופלים הזקוקים לתהליך שיקום, בעיקר במקרים שאין צורך בפיקוח רפואי ממושך. עם גישה מולטידיסיפלינרית וטיפול אישי, המרכזים האמבולטוריים מהווים חלק בלתי נפרד מהמערך הבריאותי ותורמים לשיפור התוצאות למטופלים.

   שירותי שיקום מקיפים: מרכזי הגמילה האמבולטוריים מציעים מגוון רחב של שירותים מותאמים אישית לכל מטופל. בין השירותים המוצעים ניתן למצוא טיפול פיזי, טיפול תעסוקתי, טיפול בדיבור, ניהול כאב וייעוץ פסיכולוגי. הגישה ההוליסטית לשיקום מאפשרת התמודדות עם היבטים הפיזיים והנפשיים ותורמת לשיפור הרווחת המטופלים.

   שיקום אישי: במרכזי הגמילה האמבולטוריים, התמקדות מרכזית נעשית על המטופל האישי והצרכים הייחודיים שלו. בעזרת צוות מומחים מגוון, נכונים תוכניות טיפול מותאמות אישית שמתחשבות בתחומים השונים בהם המטופל זקוק לתמיכה ולהתמודדות. זאת מאפשרת למטופלים לקבל את התמיכה והשיקום המתאימים להם, ולהתקדם בדרך לחיים בריאים ומשופרים.

   טיפול יום בהתמכרויות הינו המשך ישיר של המהפכה שמתרחשת בשנים האחרונות בכל תחומי הטיפול. כך למשל, בעבר הלא רחוק הטיפול בילדים שסבלו מהזנחה היה להוציאם מביתם למשפחות אומנה\אימוץ וכדומה. כיום ברור למוסדות הרווחה כי העדיפות הברורה היא להותיר ילד בחיק הוריו, ולנסות לטפל בשורש הבעיה- ולא לייצר חממה מלכותית.

   טיפול יום בהתמכרויות הוא טיפול במרחב החיים האורגני- הטיפול מתמקד בהיבטים הרגישים של המצוקה הנפשית בגינה האדם משתמש בחומרים משני תודעה ומצב רוח, כמו גם בהיבטים התפקודים של השימוש.

   אין ספק כי טיפול יום בהתמכרויות, כאשר הוא מתבצע בסביבה בטוחה ומקצועית, יוצר שינוי בר קיימא גם כאשר אינטנסיביות הטיפול פוחתת.