contact-us

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  התמכרות לאלכוהול

  התמכרות לאלכוהול

  התמכרות לאלכוהול, בדומה להתמכרות לסמים אחרים, מהווה פיתרון- "תרופה" עצמית, לאלו החווים חוסר ביטחון, דימוי עצמי נמוך, התבודדות, פוביות, חרדות ודיכאונות. עם השימוש באלכהול, מגיע ביטחון, ערך עצמי גבוה, וכוחות. אך "תרופה" זו לא באמת יעילה לבעיות אלו, אלא רק מעמיקה אותן. כך נוצר גלגל המותיר את המכור וסביבתו מותשים, מרוקנים, וחסרי אמונה

  אלכוהול הינו סם מסוכן, הגובה יותר חיים מאשר סמים אחרים ביחד. אחד מכל שמונה מבוגרים אמריקאים עומד כעת בקריטריונים אבחוניים להפרעת שימוש לרעה באלכוהול. התמכרות זו הורגת כ-88,0001 אנשים בשנה – יותר מכל התרופות האחרות בשילוב, מלבד ניקוטין.

  מעבר למחיר החיים כשמדובר על התמכרות לאלכוהול והצורך בגמילה מאלכוהול, שתייה כבדה משפיעה לרעה על תפקוד המוח, תורמת למחלות לב, גורמת למספר מחלות כבד, פוגעת בלבלב ומגבירה את הסבירות לסרטן הפה, הגרון, הוושט, הקיבה, המעי הגס והשד.

  במכון גמילה הרמוניה אנחנו רואים את השימוש בחומרים ככלי לריפוי עצמי שלרגעים מסוימים נתן הפוגה מהקושי אך במקביל החריף את הבעיה והעצים אותה. באמצעות תהליך שמתחיל בהימנעות מחומרים והתנהגויות מזיקות, אנו חושפים את הבעיה הראשונית, את תהומות הלב שלא קיבלו מענה, ומתמקדים בהם. בהדרגה התשוקה לחומרים או התנהגויות הופכת שולית, ואת מקומה תופסת מוטיבציה לחיים אחרים, מלאי יצירה, מימוש ומשמעות.

  דרכי הטיפול שאנו מציעים בהתמקדות בגמילה מאלכוהול מורכבות ממגוון מענים ומותאמת לכל מטופל בהתאם למצב תפקודו וחומרת מצבו:

  אנו ממליצים לאחר שלב הגמילה הפיזית על תהליך טיפול פרטני\קבוצתי ו\או מרכז יום בהתאם לצרכי המטופל ותפקודו. הצלחתה של גמילה מאלכוהול תלויה באופן בו נעניק טיפול מותאם לצרכי המטופל ולמצבו הנפשי 

  התמכרות לאלכוהול

  איך התמכרות לאלכוהול מתפתחת?

  הנטייה לפתח תלות באלכוהול מושפעת מגורמים רבים אשר משפיעים על האדם וגורמים לו לפתח תלות: תוצאה של גורמים כגון גנטיקה, סביבה, השפעות חברתיות ומצב נפשי חרדתי, דיכאוני או דו קוטבי. ישנם גם טריגרים העלולים לגרום לפיתוח תלות: פוסט-טראומה, משברי חיים, ילדות בצל הורים אלכוהליסטים, פיטורין מהעבודה אובדן של מישהו קרוב וירידה במצב התפקודי. 

  איך תדעו אם אתם מכורים? או בן משפחה?

  המכור לרוב נמצא תחת מעטה הכחשה למצבו שהוא באמת צריך גמילה מאלכוהול. אך בעבודה, בחיי המשפחה, במערכות יחסים ובקשר בין אישי ההתמכרות מקבלת ביטוי בדפוסים של:

  • תלות פיזית בשתייה.
  • שילוב עם סמים נוספים.
  • שילוב עם תרופות מרשם.
  • ביצועים נמוכים למרות כוונות ורצון לטוב.
  • התפרצויות חסרות שליטה.
  • הזנחה בחיי המשפחה באחריות אישית ובעבודה.
  • כעסים וטינות.
  • חוסר יכולת להבחין ב״חלק שלו״, והטלת אחריות על הסביבה.

  לקריאה נוספת: https://hacheret.com/treatment/בדרך-לגמילה-מאלכוהול/

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

  לקבלת ייעוץ עם הצוות המקצועי

   לשירותים נוספים

   מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

   אלכוהוליזם מוגדר כמחלה שמובילה לשינויים מוחיים, פגיעה במוטיבציה וביכולת של האדם לעשות בחירות בריאות. ברגע שההתמכרות מתחילה, קשה להשתחרר ממנה – ללא העזרה הנכונה. מכון הרמוניה לייעוץ והדרכה הוא מרכז גמילה מאלכוהול פרטי, שמציע תוכניות ליווי וטיפול בהתמכרויות ובהתנהגויות מזיקות, עד לשחרור מההתמכרות ומעבר לאורח חיים בריא ופורה.

   הצורך בשירותי מרכז גמילה מאלכוהול פרטי

   ישנם גורמים שצצים שוב ושוב כשקובעים למי עלולה להיות בעיה עם אלכוהוליזם, שמצריכה תוכנית הדרכה וייעוץ של מרכז גמילה מאלכוהול פרטי. הגורם הראשון הוא הגיל שבו אדם שותה את המשקה הראשון שלו (ככל שאנשים צעירים יותר כשהם מתחילים לשתות, כך גדל הסיכוי שהם ישתו יותר בבגרות); הגורמים האחרים הם גנטיקה וסביבה.

   אם אתם באוכלוסיית "בסיכון", לא צריך הרבה כדי להיות תלוי באלכוהול או בסמים אחרים. אף אחד לא מתכנן להיות תלוי. הצורה ההרסנית ביותר של אלכוהוליזם היא אלכוהוליזם כרוני, מחלה הרסנית מבחינה רגשית, חברתית ופיזית.

   השלכות ההתמכרות לאלכוהול

   אלכוהוליזם נובע משימוש לרעה באלכוהול, כאשר יש דפוס של שתייה למרות השלכות שליליות. אלכוהוליזם והתעללות באלכוהול מסווגים שניהם כהפרעות שימוש באלכוהול – המשפיעות על אנשים בכל הגילאים ובכל שלבי החיים.

   חומרת ההפרעה נעוצה בכמות השימוש של המכור באלכוהול, ותדירות השתייה, כלומר, ההתמכרות עשויה להיות מוגדרת קלה עד חמורה, המכונה גם אלכוהוליזם כרוני (אם כי אפילו הפרעה קלה יכולה לצאת משליטה ללא טיפול מוקדם של מרכז גמילה מאלכוהול פרטי). אנשים רבים יכולים לשתות אלכוהול ולא להתמכר. אבל עבור חלקם, שתיית אלכוהול מובילה לאלכוהוליזם.

   בשורה התחתונה, זה הזמן לנקוט בצעדים המתאימים

   חשוב למצוא תמיכה מקצועית ומקיפה גם לעצמכם וגם לבני משפחתכם. התמיכה מתחילה עם קביעת פגישת ייעוץ עם המומחים של מכון הרמוניה לייעוץ והדרכה, שיש להם ותק של שנים רבות בליווי אנשים שסובלים מהתמכרויות והתנהגויות מזיקות, עד להתאוששות.

   במהלך התוכנית האישית הזמינה על ידי המטפלים המקצועיים של מרכז גמילה מאלכוהול פרטי, המכורים לומדים להציב לעצמם גבולות בריאים, אבל הצלחת התוכנית תלויה בנכונות של המכורים לקבל עזרה.

   בקשת עזרה

   תהליך גמילה מאלכוהול יכול להתחיל רק עם בקשת עזרה, שלאחריה מתחילה תוכנית ההתאוששות. בשעות ובימים המוקדמים של הגמילה עשויים להתעורר רגשות אמביוולנטיים שונים לגבי ויתור על ההתמכרות לצמיתות, והמטופלים עשויים להאמין בטעות שבעיית השימוש שלהם באלכוהול אינה חמורה כמו זו של אחרים.

   יש להיזהר מהגישה הזו. אמביוולנטיות והכחשה יכולים להיות האויבים הגרועים ביותר בימים הראשונים להחלמה במסגרת מרכז גמילה מאלכוהול.

   המשך ההתנזרות

   לאחר שהתחייבתם להמשיך בטיפול בבעיית השימוש באלכוהול, מתחיל שלב הגמילה שנקרא המשך ההתנזרות לתמיד. הימנעות מאלכוהול קשורה באופן משמעותי לתוצאות טיפול חיוביות. זה יכול להיות השלב הקשה ביותר להתמודד איתו.

   החלמה מתקדמת

   לאחר כחמש שנים של התנזרות, מגיע שלב ההחלמה המתקדמת, הנקודה שבה המכורים משתמשים בכלים ובמיומנויות שלמדו במהלך הייעוץ במסגרת מרכז גמילה מאלכוהול והם משתמשים בהם כדי לחיות חיים מספקים.

   כמה מילים לסיום

   טיפול והחלמה מאלכוהול, מסמים או מכל התמכרות אחרת, הוא תהליך שנמשך כל החיים ודורש מחויבות ושינויים בהיבטים רבים בחייו של האדם.

   מכון הרמוניה ייעוץ והדרכה, מרכז גמילה מאלכוהול והתמכרויות שונות, עם ותק של שנים רבות בתחום, מסייע לאנשים עם הפרעות שימוש באלכוהול והתמכרויות אחרות להבין את יתרונות ההחלמה, למצוא את המוטיבציה לשנות את התנהגותם וללמוד מיומנויות חדשות שיעזרו להם להצליח בטווח הארוך.

   מכון גמילה מאלכוהול

   לא מעבירים יום בלי אלכוהול? המאמר הבא בשבילכם

   אלכוהול הוא טעם החיים. אנחנו שותים אותו עם הארוחות וחוגגים איתו בימי הולדת ואירועים שונים. הוא מגיע בשלל בקבוקים, צבעים וטעמים. ככה זה בדרך כלל מתחיל אצל מי שמוצא את עצמו, תוך זמן יחסית קצר, מכור לאלכוהול. זה לא קורה בבת אחת, שכן בהתחלה זו כוסית ובהתחלה זה קורה רק בערב. עם זאת, בלי שהמכור שם לב, הוא מגיע לשלב שזו המחשבה הראשונה שלו בבוקר: מתי הוא ישתה. יתרה מכך, המכור גם לא יפסיק עד שהוא לא יסיים את הבקבוק. זה נשמע לכם מוכר? ברגעים קטנים שבהם אתם לא ממש תחת השפעת האלכוהול ברור לכם שאתם מכורים? מכון גמילה מאלכוהול יוכל לעזור לכם.

   גמילה מאלכוהול ללא אשפוז

   גמילה עם ליווי וללא אשפוז

   התפתחות של התמכרות לאלכוהול היא לא דבר זר לנו. אנחנו מדברים על מגפה עולמית של ממש. האלכוהול יכול להוביל להתפתחות של אינספור בעיות, בכבד ובאיברים נוספים. מדובר על סם ממכר ללא דבר, למרות שעל פניו, צריכה של אלכוהול היא חוקית. גמילה מאלכוהול ללא אשפוז יכולה להתאים למי שיש להם סביבה תומכת, מי שיש להם קרובים ובני משפחה אשר ילוו אותם בתהליך. אבל, כמובן, אי אפשר לעשות שום דבר בלי ליווי והדרכה. מכון 'הרמוניה' כאן בשביל זה בדיוק.

   בשביל להשיג את המטרה אנחנו צריכים לחשוב יצירתי

   מכון גמילה נשמע כמו מקום קצת מאיים, כזה שמביא את המטופלים לקצה גבול היכולת שלהם. אבל האמת רחוקה ממה שרואים בסרטים. במציאות, אנחנו מדברים על אנשים טובים, מקצועיים ומסורים לעבודה שלהם, המאמינים בכך שאפשר לעשות שינוי. הסיבה בגינה לעיתים כדאי להתאשפז במכון גמילה, היא משום שלא פעם, דווקא בתוך מקום חדש, אפשר לאמץ הרגלים חדשים ולפתור את הכאב הישן. אבל, עבור מי שרוצים לעבור תהליך שונה, גמילה מאלכוהול ללא אשפוז היא בהחלט אופציה. איך אנחנו עושים את זה? ראשית, אנחנו מנחים את המטופלים להגיע באופן קבוע, כל יום, בשביל ליווי וקבלת מענה מקצועי. התהליך עובר בין טיפולים פרטניים ובין קבוצת תמיכה עם מכורים נוספים. בהמשך, אנחנו משקיעים בהדרכה של בני המשפחה והחברים הקרובים, כדי לאפשר יצירה של סביבה אוהדת ותומכת לשינוי.

   הדרך להתחיל היא לזהות שיש בעיה

   יש כל מיני סיבות לכך שיש מי שמתמכרים לאלכוהול. אצל חלק מהמכורים אנחנו נזהה נטייה גנטית, חרדה, דיכאון וקושי בניהול אתגרים רגשיים בחיים. כל אלו, בנוסף על גישה לחומר הממכר, מיצרים את המעגל הנורא הזה. אם נוסיף למשוואה את העובדה כי אלכוהול זמין עבור כולנו בכל מקום, באירועים ובמסעדות, אנחנו נבין כי מדובר על תהליך לא פשוט בכלל. במידה ויש ירידה באיכות החיים של המטופל, בכל מובן שהוא, זה הזמן המתאים להביא אותו לתהליך גמילה מאלכוהול ללא אשפוז.

   רק ביחד נוכל לנצח

   אנחנו מאמינים בגישת טיפול הוליסטית, כזו שלוקחת בחשבון את כל המרכיבים בחיים של המטופל. יש לנו את האמונה כי בזכות כוח הרצון והקניית הרגלים נכונים, כל אחד יכול לעשות שינוי. אם אתם חוששים ולא בטוחים, הכל בסדר. לכל הרגשות יש מקום. בשביל זה אנחנו כאן, כדי ללוות ולהדריך אתכם במסע המשותף.

   מוסד גמילה מאלכוהול

   מי אמר שאי אפשר להחלים מהתמכרות?

   מי שמתמודד כעת עם התמכרות, עלול לראות הכל בצבעים אפורים ולא להאמין כי יש מוצא מהמבוך העצום, אליו נקלע שלא באשמתו. אבל אנחנו יודעים כי יש דרך, יש עולם אחר שם בחוץ. מוסד גמילה מאלכוהול מכון 'הרמוניה' מלווה תהליכים של מטופלים, מכורים לשעבר ומתמודדים בהווה. עצם הבחירה בשינוי, היא תהליך חשוב וכזה שיש גמול בצידו. בשביל להצליח ולנצח את הפחד, אנחנו כאן, איתכם, יד ביד.

   לא כדאי לנסות את זה בבית

   אנחנו ממליצים לפנות לקבלת עזרה מכמה טעמים. ראשית, משום שלעיתים, עם כל הרצון הטוב, גם של המכור עצמו, שינוי התנהגות הוא קשה מאוד. נסו לחשוב על עצמכם, מתי בפעם האחרונה אימצתם הרגל חדש? יצאתם לעשות ספורט או נמנעתם מאוכל לא בריא? חישבו על ההתמודדות של המכור ואתם כבר מבינים כי אנחנו מדברים על מגרש משחקים חדש עם חוקים אחרים. שנית, על ידי ליווי תקבלו כלים ומסגרת שיאפשרו שינוי אמיתי. לא הכל אתם יודעים לעשות לבד ובשביל זה בדיוק, יש אנשי מקצוע המפעילים מוסד גמילה מאלכוהול.

   הכל יכול לקרות

   אין גבול לאומץ הלב האנושי ולשינויים מרחיקי הלכת אותם אנחנו יכולים לעשות. כאמור, לעיתים נדמה כאילו אין מוצא אבל אנחנו יודעים, תמיד יש את הדרך לעשות את הדברים אחרת. אתם יכולים לשנות את הגורל, עם עזרה ובזכות החלטה אמיצה שלכם.

   שאלות ותשובות

   שלבי הטיפול של מרכז גמילה מאלכוהול

   היועצים והמדריכים של מרכז גמילה מאלכוהול מבססים את תוכנית הטיפול על ארבעה שלבים ברורים של התאוששות תוך כדי הדרכת המכורים לפתח אורח חיים בריא ומפוכח. ארבעת שלבי הטיפול הם:

   • התחלת טיפול.
   • התנזרות.
   • שמירה על התנזרות.
   • החלמה מתקדמת.

   שלבים אלה פותחו כמשאב לייעוץ פרטני של מרכז גמילה מאלכוהול, אבל הם משמשים גם כמודל להחלמה מהתמכרויות אחרות. במודל זה, החלמה היא תהליך שנמשך כל החיים.

   בניגוד לחומרים ממכרים אחרים, אלכוהול הוא חוקי. לכן, הרבה פעמים לוקח זמן להבין כי קרוב משפחה או חבר טוב, מכורים לאלכוהול. מוסד גמילה מאלכוהול הוא לא פעם משהו שהמטופלים וקרובי המשפחה שלהם, פונים אליו רק ברגע האחרון. הרי תרבות השתיה היא בכל מקום סביבנו. כולם שותים משקה בבר הקרוב, באירוע בר מצווה או חתונה. איך תדעו לאבחן כי מדובר על התמכרות? שני סימנים:

   1. ניסיון להסתיר: מי שמתמכר לאלכוהול, לא פעם ינסה להסתיר את המשקה מהקרובים אליו. 'מחסנים' של אלכוהול יכולים להיות בכל מקום. החל מחדר השינה ועד לארון התרופות. נסו להבין האם יש מקומות המאפשרים גישה של המכור לחומר הממכר.
   2. אם המכור לא יכול שלא לשתות בשביל לפתור בעיות: התמכרות לאלכוהול היא למעשה, פיתוח תלות של המכור למשקה. כאילו בלעדיו, אי אפשר לקבל החלטות או להתמודד עם אתגרים שונים. אם אתם מזהים תופעה כזו, כדאי לפנות לעזרה .

   החלמה מהפרעת שימוש באלכוהול דורשת מאמץ, זמן, כוח רצון ותמיכה. כשתחליטו להתחיל תוכנית מקצועית לטיפול באלכוהול במסגרת מרכז גמילה מאלכוהול, תתחילו במסע לקראת ההתאוששות. היועצים והמדריכים במכון הרמוניה ייעוץ והדרכה, מלווים מכורים בתהליכי גמילה מהתמכרויות והתנהגויות מזיקות אחרות.

   אומנם זה לא קל להודות שעליכם לפנות אל מכון גמילה מאלכוהול, אך בפועל, לא פעם זו בחירה נכונה. במקום כזה יוכלו להקשיב לכם, לבדוק אתכם אפילו מבחינה פיזית ובעיקר – לבנות עבורכם את תכנית הגמילה הנכונה ביותר עבורכם. אומנם זה נכון שבסופו של דבר התהליך יהיה שלכם, אך במכון גמילה יעזרו לכם. יתנו לכם את התחושה הברורה שאתם לא לבד, והרבה פעמים זה בדיוק מה שיכול לעשות את ההבדל בין גמילה שמחזיקה מעמד ובין גמילה שלא מצליחה. לא חסרים סיפורים על אנשים שנגמלו לכמה חודשים או אפילו שנים אך בסופו של דבר חזרו להשתמש. לכן, אם אתם לא רוצים שזה יקרה לכם, כדאי שתיגמלו מאלכוהול בצורה מסודרת ונכונה. אתם יכולים לעשות את זה, אתם רק צריכים לדעת איך ואתם צריכים עזרה.

   יש הרבה מקומות מובילים שבהם מבטיחים לכם להיגמל מסמים או מאלכוהול. יש גם לא מעט מקומות שבהם יוכלו ללוות אתכם לכל אורך התהליך המורכב הזה. יחד עם זאת, לא כל מכון גמילה מאלכוהול יהווה כתובת טובה. לא בכל מקום אנשי המקצוע מגיעים עם הניסיון הנדרש. בנוסף, לא בכל מקום תוכלו גם להתאשפז לכל תקופת הגמילה או לפחות לחלק ממנה. לכן, בבואכם לבחור את המכון המתאים לכם, חשוב שתעשו מחקר קטן. הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק מה אנשים שכבר פנו לאותו מכון חושבים עליו. כך תגלו: מכון הרמוניה זו הבחירה הנכונה. במכון הזה ילווה אתכם, צעד אחר צעד, אל עבר החיים החדשים שלכם. זה אומר שאם תפנו עוד היום אל המכון, מהר מאוד תהיו בדרך הנכונה, אז למה לדחות את הגמילה?